• Codziennie w dni szkolne wstajemy o 6:30, budzą nas wychowawcy (nie przepadamy za tą chwilą). Po porannej toalecie jemy wspólne śniadanie, o 7:30 wychodzimy do szkół. Większość z nas uczy się w Szklarskiej Porębie, kilka osób dojeżdża do Jeleniej Góry. Młodsze dzieci odprowadzane są przez wychowawców, starsze docierają na miejsce same.
  • Po powrocie ze szkoły, koło godziny 14 przychodzi pora na obiad, a następnie odpoczynek i indywidualne zajęcia.
  • Od 16 do 18 odrabiamy lekcje. Większości z nas sprawia to duże trudności, na szczęście wychowawcy pomagają każdemu z osobna- bez tego ciężko byłoby sobie poradzić.
  • O godzinie 18 jemy kolację, po czym nastaje czas porządków (do których nie raz trzeba nas trochę zmuszać)- dzielimy się dyżurami. Później pora na różne zajęcia w grupach- to chwila na grę w Rummikuba czy Uno, wspólną rozmowę z wychowawcą na temat ważnych spraw lub problemów, oglądanie filmu, a gdy jest ładna pogoda- zabawę na podwórku.
  • O 21:30 po wieczornej toalecie kładziemy się spać. Trzeba odpocząć przed kolejnym pracowitym dniem!
  • W soboty i niedziele oraz ferie i wakacje jest nas mniej (część dzieci wraca do domów), nie chodzimy do szkoły i nie musimy odrabiać lekcji, plan naszego dnia nie jest więc taki napięty. Mamy więcej czasu na wspólne zajęcia i wyjścia oraz indywidualny odpoczynek. Przy ładnej pogodzie czasami urządzamy wycieczki po okolicy- np. do Wodospadu Kamieńczyk, niedaleko którego mieszkamy, czy do lasu. W upalne dni chłodzimy się w pobliskim strumieniu.